Március elsejével indítottuk útjára Online Értékpapírszámlánk megújult felhasználói felületét. Januári ügyfél-elégedettségi felmérésünknek köszönhetően rengeteg hasznos visszajelzést kaptunk A VIG Alapkezelő Online felületének funkcióival és megjelenésével kapcsolatosan. Fontosnak érezzük, hogy ezek a javaslatok lehetőség szerint minél hamarabb meg is valósuljanak. A most elkészült fejlesztés az első lépésünk abba az irányba, hogy ügyfeleink számára egy egyszerűen használható, jól áttekinthető, a befektetési portfólióról a lehető legtöbb adatot szolgáltató felületet hozzunk létre.
Nézzük is a legfontosabb változásokat!
Arculat és menürendszer:
Az oldal egésze arculati frissítést kapott, viszont a menürendszer struktúráját változatlanul hagytuk, így minden eddigi funkció elérhető a szokott helyen a megújult felületen is. A menürendszert érintő egyetlen változás, hogy a „Műveletek állapota” funkció bekerült az „Ügyletek”-hez, így a még folyamatban lévő, vagy már teljesült ügyleteket itt követhetjük majd nyomon.
Műszerfal (dashboard):
A bejelentkezés után rögtön egy olyan összesítő oldalra érkezünk, melynek segítségével azonnal láthatóak a legfontosabb információk és változások a saját portfóliónkkal kapcsolatban.
A „műszerfal” tetején egy információs dobozt láthatunk, ahol az ügyfeleket vagy a forgalmazást érintő legfontosabb híreket osztjuk majd meg Önökkel.
Az információs terület alatt 4 külön álló dobozt helyeztünk el.
1, Portfólió kimutatás:
A „Porfólió kimutatás” dobozban alap helyzetben a portfólió összesített adatait találjuk befektetési alapokra bontva. Itt megtekinthető a teljes portfólió valamint a főszámlák és a TBSZ számlák legfőbb adatai (piaci érték, hozam százalékosan, hozam összegszerűen). A doboz jobb felső sarkában lévő ikonra kattintva pedig átléphetünk a portfólió kimutatás menüpontba is.
2, Portfólió összetétel:
A „Portfólió összetétel” dobozban a portfólió kimutatásnál kiválasztott számlafülhöz tartozó összetételt jelenítettük meg százalékosan, így pontosan láthatjuk, hogy az adott portfólióban melyik befektetési alap milyen súlyt képvisel.
3, Árfolyamok:
A harmadik dobozban található „Árfolyamok (legfrissebb)” dobozban az Aegon befektetési alapokhoz tartozó legfrissebb árfolyamokat találhatjuk meg. Ezek az adatok a honlapon elérhető adatoknál is aktuálisabbak, hiszen amint bekerül a rendszerbe az új árfolyam, itt rögtön megjelenik, míg a honlapon található árfolyamok általában naponta egyszer frissülnek a késő délutáni órákban.
4, Grafikonrajzoló:
A grafikonrajzolóval egyszerre három Aegon befektetési alap árfolyamadatait lehet előre meghatározott vagy tetszőleges időtávon ábrázolni, összehasonlítani. Ügyfeleink visszajelzései alapján fontosnak éreztük, hogy az árfolyamok mellett ez a funkció is elérhető legyen közvetlenül az online számla felületén, hogy egy helyen a lehető legtöbb információval segíthessük a tájékozódást és a döntéshozatalt.
Tudjuk, hogy lehet még tovább fejlődni, de bízunk benne, hogy a mostani újításokat hasznosnak találják és segíteni fogja Önöket A VIG Alapkezelőnél tartott portfóliójuk kezelésében valamint könnyebb és átláthatóbb lesz a felület használata
Nem állunk le.
Ezzel a fejlesztéssel korántsem gondoljuk befejezetnek a projektet. Rengeteg olyan ötlet és javaslat van a feladatlistánkon, amit szeretnénk megvalósítani a jövőben. Tudjuk, hogy Ügyfeleink számára a legfontosabb az Aegon befektetési alapok teljesítménye és mindent meg is teszünk annak érdekében, hogy megfeleljünk ezen elvárásoknak. Mindemellett szeretnénk, ha A VIG Alapkezelő online felülete is lépést tartana az Önök igényeivel. Az idei év elején kiküldött kérdőívünkre rengeteg válasz érkezett és az abban jelzett észrevételeket, javaslatokat szeretnénk a lehetőségeinkhez mérten minél nagyobb arányban megvalósítani.
Mi várható a jövőben?
Ha hasznosnak tartja szolgáltatásainkat és elégedett velünk, kérjük segítse munkánkat és ajánljon minket ismerőseinek.
Várjuk az online számlával kapcsolatos további észrevételeiket, javaslataikat az alapkezelo@am.vig email címre.