A VIG Befektetési Alapkezelő Magyarország Zrt. tájékoztatása a VIG Active Beta Flexible Allocation Befektetési Alap dokumentumainak módosításáról

A VIG Befektetési Alapkezelő Magyarország Zrt. (székhely: 1091 Budapest, Üllői út 1. cégjegyzékszám: 01-10-044261, továbbiakban: Társaság), a Kbftv. 139. § (1) bekezdés b) és f) pontjának megfelelően, ezúton tájékoztatja tisztelt befektetőit, hogy az MNB H-KE-III-878/2024. számú határozata alapján, 2025. december 31-i hatályba lépéssel módosítja a

VIG Active Beta Flexible Allocation Befektetési Alap dokumentumait (tájékoztató, kezelési szabályzat, kiemelt befektetői információk).

Hatályba lépés dátuma: 2025. december 31.

A módosítás oka:  Az Alap benchmarkjának elindítása és a költségstruktúra módosítása.

A jelen hirdetményben felsorolt tájékoztatás nem teljes körű, így a pontos és részletes tájékoztatás érdekében kérjük, olvassák el a hivatkozott Alap módosításokkal egységes szerkezetbe foglalt Tájékoztatóját és Kezelési szabályzatát valamint kiemelt befektetői információit.

Közzétételünk, továbbá az új kezelési szabályzat, tájékoztató és a kiemelt befektetői információk megtekinthetők az Alapkezelő hivatalos közzétételi helyein, a https://kozzetetelek.mnb.hu weboldalon, illetve a https://www.vigam.hu weboldalon.

Budapest, 2024. november 29.

VIG Befektetési Alapkezelő Magyarország Zrt.

A VIG Befektetési Alapkezelő Magyarország Zrt. tájékoztatása a folyamatos forgalmazás szüneteltetéséről

A VIG Befektetési Alapkezelő Magyarország Zrt. (székhely: 1091 Budapest, Üllői út 1. cégjegyzékszám: 01-10-044261, továbbiakban: „Társaság”) törvényi kötelezettségének eleget téve, a kollektív befektetési formákról és kezelőikről, valamint egyes pénzügyi tárgyú törvények módosításáról szóló 2014. évi XVI. törvény („Kbftv.”) 113. § (1) bekezdésére hivatkozással ezúton tájékoztatja a tisztelt Befektetőit, hogy a folyamatos forgalmazást, valamint a forgalmazás elszámolását az általa kezelt

valamennyi befektetési alap esetében

  1. december 14-én szünetelteti.

A forgalmazás szüneteltetése előtt felvett és még el nem számolt megbízások teljesítésére az alapok kezelési szabályzata szerint irányadó határidő számításakor 2024. december 14. napja figyelmen kívül marad.

A befektetési jegyek folyamatos forgalmazásának szüneteltetését követő első forgalmazási nap: 2024. december 16., hétfő.

A fenti folyamatos forgalmazás szüneteltetéséről Társaságunk tájékoztatja a Magyar Nemzeti Bankot, mint a felügyeleti szervet.

Budapest, 2024. november 22.

VIG Befektetési Alapkezelő Magyarország Zrt.

A VIG Befektetési Alapkezelő Magyarország Zrt. tájékoztatása a folyamatos forgalmazás szüneteltetéséről

A VIG Befektetési Alapkezelő Magyarország Zrt. (székhely: 1091 Budapest, Üllői út 1. cégjegyzékszám: 01-10-044261, továbbiakban: „Társaság”) törvényi kötelezettségének eleget téve, a kollektív befektetési formákról és kezelőikről, valamint egyes pénzügyi tárgyú törvények módosításáról szóló 2014. évi XVI. törvény („Kbftv.”) 113. § (1) bekezdésére hivatkozással ezúton tájékoztatja a tisztelt Befektetőit, hogy a folyamatos forgalmazást, valamint a forgalmazás elszámolását az általa kezelt

valamennyi befektetési alap esetében

  1. december 7-én szünetelteti.

A forgalmazás szüneteltetése előtt felvett és még el nem számolt megbízások teljesítésére az alapok kezelési szabályzata szerint irányadó határidő számításakor 2024. december 7. napja figyelmen kívül marad.

A befektetési jegyek folyamatos forgalmazásának szüneteltetését követő első forgalmazási nap: 2024. december 9., hétfő.

A fenti folyamatos forgalmazás szüneteltetéséről Társaságunk tájékoztatja a Magyar Nemzeti Bankot, mint a felügyeleti szervet.

Budapest, 2024. november 21.

VIG Befektetési Alapkezelő Magyarország Zrt.

Baranyi Pál

Az alapszakot a Budapest Corvinus Egyetem Pénzügy és Számvitel szakán végezte, a mesterszakos diplomáját pedig az MNB Intézet- Neumann János Egyetem Nemzetközi Gazdaság és Gazdálkodás szakán szerezte.

Tanulmányai alatt a Diófa Alapkezelőnél üzletfejlesztési területen, valamint a Blackrock Hungary-nél Product Strategist pozícióban szerzett tapasztalatot.

A VIG Alapkezelő Multi-Asset csapatához 2024 áprilisában csatlakozott, ahol vegyes alapok eszközallokációjával foglalkozik kvantitatív befektetési stratégiák fejlesztése mellett.

VIG mintaportfóliók

A mintaportfóliókat a befektetési órával és a taktikai eszközallokációval összhangban készítettük el a következő szempontok szerint:

  • 4-5 befektetési alapot választottunk a saját palettánkból.
  • Mindhárom devizában a körültekintő portfolió 40% részvény és 60% kötvény típusú befektetéseket céloz meg, míg a lendületes 60% részvény és 40% kötvény típusú befektetésekre fókuszál.

Az allokációk hátterében álló főbb gazdasági folyamatok a globális és regionális gazdasági lassulás, a jegybanki kamatcsökkentési várakozások, valamint a befektetők kockázatkerülő vagy kockázatvállaló stratégiái. A körültekintő portfóliók inkább a stabilitásra és a biztonságosabb eszközökre (kötvények) fókuszálnak, míg a lendületes portfóliók a magasabb hozamú, de kockázatosabb részvényekre építenek. Az ESG szempontok továbbra is fontosak, különösen a feltörekvő piacokon és a vegyes eszközalapokban.

A VIG HUF, EUR és USD portfóliókra a globális infláció emelkedése jelentős hatással volt, mivel ez befolyásolta a vásárlóerőt és a kamatpolitikákat, ami kedvezőtlenül érintette a kötvényeszközök teljesítményét, ugyanakkor növelte a részvények iránti keresletet. A Magyar Nemzeti Bank és az Európai Központi Bank által várt kamatcsökkentések szintén fokozott keresletet generáltak a kötvények iránt, hozzájárulva a kötvényportfóliók értékének emelkedéséhez. A közép-európai gazdaság stabilizálódása, valamint a csökkenő munkanélküliség és a növekvő üzleti bizalom kedvező hatással volt a részvényportfóliókra. Ezenkívül a fejlett piacokon, különösen az Egyesült Államokban és Nyugat-Európában tapasztalható gazdasági növekedés javította a részvények teljesítményét. Végül a technológiai szektor fejlődése és a digitalizációs trendek új lehetőségeket teremtettek a befektetések számára, különösen a fenntartható és innovatív szektorokban.

 

VIG HUF portfóliók

A globális gazdaság lassulása, a növekvő infláció és geopolitikai feszültségek óvatosságra késztették a befektetőket, csökkentve a kockázatosabb eszközök iránti keresletet, míg a kötvények iránti érdeklődés nőtt. A központi bankok várható kamatcsökkentése fokozza a kötvények iránti keresletet a fix hozamú eszközök előnyben részesítése miatt. A fenntarthatóságra és társadalmi felelősségvállalásra irányuló figyelem növekedése az ESG alapok iránti keresletet is fokozza. A közép-európai piacok stabilizálódása és kedvező gazdasági mutatók (csökkenő munkanélküliség, növekvő üzleti bizalom) a közép-európai részvények iránti kereslet növekedéséhez vezetnek. A piaci volatilitás, a geopolitikai feszültségek és gazdasági bizonytalanságok miatt a befektetők a biztonságosabb eszközök, mint a kötvények felé fordulnak, és rugalmas allokációs stratégiákat alkalmaznak a piaci változások gyors kezelésére. A technológiai fejlődés és innováció új lehetőségeket teremt, különösen a fenntartható és innovatív szektorokban.

 

VIG EUR portfóliók

A globális gazdasági feszültségek, mint a geopolitikai bizonytalanságok és kereskedelmi háborúk, növelik a piaci volatilitást, ami a befektetőket a biztonságosabb eszközök, például a kötvények felé tereli, csökkentve a részvények arányát. A központi bankok kamatcsökkentési ígéretei növelik a kötvények iránti keresletet, amit a VIG BondMaxx Total Return Kötvény Befektetési Alap iránti érdeklődés is tükröz. A fenntarthatóság és társadalmi felelősségvállalás iránti figyelem a VIG Feltörekvő Piaci ESG Részvény Befektetési Alap iránti kereslet növekedéséhez vezetett. A közép-európai gazdaság stabilizálódása és a növekvő üzleti bizalom a VIG Közép-Európai Részvény Befektetési Alap iránti keresletet fokozza. A piaci változások gyors reakciókat igényelnek, ami a VIG Active Beta Flexible Allocation Befektetési Alap iránti érdeklődés növekedését eredményezi.

VIG USD portfóliók

A globális gazdasági lassulás, az infláció növekedése és a geopolitikai feszültségek csökkentik a befektetők bizalmát, ami a kockázatosabb eszközök iránti kereslet csökkenéséhez vezet. A központi bankok tervezett kamatcsökkentései, különösen a fejlett piacokon, a kötvénypiacokat befolyásolják, és a befektetőket más, nagyobb hozamú eszközök keresésére ösztönzik, csökkentve a kötvényalapok iránti keresletet. A fenntarthatóság és társadalmi felelősségvállalás iránti figyelem, különösen az ESG alapok esetében, egyre fontosabbá válik a befektetési döntések során. A piaci volatilitás növekedése rugalmasabb allokációs stratégiák alkalmazására ösztönzi a befektetőket, akik a diverzifikációra és a kockázatok csökkentésére törekednek, ezáltal növelve a különböző eszközosztályokban való befektetéseik arányát.

 

Havi, heti jelentések – november

Mindig rendelkezésére állunk.
06-1-477-4814
Munkanapokon: 8-16h
Hosszított panaszbejelentés: hétfő 8-20h
06-1-477-4814
külföldről hívható szám