Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. tájékoztatása folyamatos forgalmazás felfüggesztéséről

 

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (székhely: 1091 Budapest, Üllői út 1. cégjegyzékszám: 01-10-044261, továbbiakban: Társaság) törvényi kötelezettségének eleget téve a 2014. évi XVI. törvény (Kbftv.)  114.§ (3) bekezdésének megfelelően, a Kbftv. 114.§ (1) a) pontra hivatkozással ezúton tájékoztatja Tisztelt Befektetőit, hogy az

 Aegon Lengyel Kötvény Befektetési Alap,

valamint az Aegon Lengyel Pénzpiaci Befektetési Alap

 esetében a folyamatos forgalmazást 2022. november 11-én, a befektetők érdekeinek védelme érdekében felfüggeszti.

A felfüggesztés oka: hogy a fenti napon az Alap portfóliójában jelentős hányadot képviselő egyes eszközökre vonatkozóan nem áll rendelkezésre értékelésre alkalmas piaci árfolyam-információ.

Ennek az az oka, hogy 2022. november 11-e Lengyelországban ünnepnap, ezért a lengyel tőzsde zárva tart.

A forgalmazás felfüggesztése előtt felvett és még el nem számolt megbízások teljesítésére az Alapok kezelési szabályzata szerint irányadó határidő számításakor 2022. november 11. napja figyelmen kívül marad.

A befektetési jegyek folyamatos forgalmazásának szüneteltetését követő első forgalmazási nap: 2022. november 14., hétfő

A fenti folyamatos forgalmazás szüneteltetéséről Társaságunk tájékoztatja a Magyar Nemzeti Bankot, mint felügyeleti szervet.

 

Budapest, 2022. október 28.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Ügyféltájékoztató az orosz-ukrán geopolitikai helyzettel kapcsolatban

 

Tisztelt Ügyfelünk!

 

A fennálló háborús helyzet tőkepiaci hatásaival és az  Aegon Russia Részvény Befektetési Alap forgalmazásának felfüggesztésével kapcsolatosan az alábbiakról tájékoztatjuk Ügyfeleinket.

A 2022. február 24-én Ukrajna ellen indított orosz invázió és az annak következtében bejelentett nyugati gazdasági szankciók már rövidtávon is komoly hatással vannak a régiós részvény- és kötvénypiacokra. Az orosz bankok jelentős részének lekapcsolása a nemzetközi SWIFT-rendszerről, az orosz repülőgépek kitiltása az uniós tagállamok és egyéb államok légteréből, valamint egyes orosz állampolgárok vagyonának befagyasztása várhatóan súlyos károkat okoz a helyi gazdaságnak. A helyzet napról napra gyökeresen változhat, mely a megszokottnál lényegesen nagyobb volatilitást okozhat a globális részvény-, áru- és devizapiacokon. Az európai uniós szankciók sok orosz értékpapír kereskedelmét teljes mértékben megtiltották, egyúttal Oroszország az orosz értékpapírok vonatkozásában a külföldiek számára elidegenítési tilalmat vezetett be. Előbbiek mellett az EU több más gazdasági jellegű szankciót is hozott, például a kőolajfinomítással, légiközlekedéssel, űriparral, tengerhajózással kapcsolatban is. Megtiltotta a tengeren történő olajkereskedelmet és több orosz bankokat kapcsolt le a SWIFT-rendszerről. Időközben az EU 8. szankciós csomagját is elfogadta, amelyben további szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben.. Oroszország is szankciókat fogadott el az EU-val szemben, amely értelmében – többek között – 2022-ig megtiltotta a stratégiai vállalkozásokban és részvénytársaságokban történő részesedésnek a megszerzését és eladását. Ezen szankciók jelenleg teljesen ellehetetlenítik az orosz piacra történő belépést és az ottani kereskedelmet.

 

A külföldi piacokon kereskedett letéti jegyek (GDR/ADR) konverziója helyi piacos részvényekké tovább folytatódott. Jó hír, hogy az NSD (Moscow Exchange’s National Settlement Depo) kitolta az átváltások után fizetendő díjfizetési mentességet év végéig, így a konverziók határideje is kitolódott. Az Alapkezelő is folyattatta az Alapban lévő letéti jegyek átkonvertálását, így a Sberbank után, a Magnit, MTS és Phosagro esetén is megtörtént a helyi piacos papírokra való átalakítás. Az Alap befektetései között összesen 4 nem orosz piacon nyilvántartott részvény maradt: a Magnit, a Phosagro, az X5 és a Yandex. Ez utóbbi nem letéti jegy, hanem az Nasdaq tőzsdére bevezetett részvény.

Fontos fejlemény, hogy az Alap letétkezelője megnyitotta az Alap számára az S-számlákat.  Az orosz jegybank, a CBR az „S” számlák többféle típusát – értékpapír, pénz – vezette be és az általa előírt szabályok alapján az NSD-ben orosz helyi alletétkezelőn vagy Euroclear-en és Clearstream-en keresztül a szankciót kivető országokban rezidens külföldi befektetők javára tartott értékpapírokból származó járandóságok nyilvántartása orosz alletétkezelők és az NSD által nyitott „S” típusú számlákon történik. Az „S” típusú pénzszámlán jóváírt összegek korlátozott rendeltetésűek, nem használhatók fel szabadon befektetésre, illetve nem repatriálhatók (konvertálhatók más devizára), azok csak az orosz állam által támasztott mindenkori feltételek mellett felhasználható feltételes követelések. Az Alap eszközei a külföldre bevezetett részvények, valamint a likvid, nem rubel eszközökön kívül az „S” számlákon vannak nyilvántartva.

 

 

Az orosz és az uniós szankciók egyaránt továbbra is hatályban vannak, valamint az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap sorozatainak nettó eszközértéke sem állapítható meg. Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (Alapkezelő) orosz részvénypiacokhoz történő piaci hozzáférése továbbra sem biztosított, ezáltal befektetési jegyek értékesítése vagy visszaváltása az Alapkezelő működési körében felmerülő okokból nem végezhető.

Előbbiek alapján tehát sajnálatos módon továbbra sem állnak fenn az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap esetén a folyamatos forgalmazás újra indításának feltételei.

Az Aegon Russia Részvény Befektetési Alappal kapcsolatos közleményeinket az alábbi linken érhetik el Ügyfeleink honlapunkon:

https://www.vigam.hu/jelentesek-kozlemenyek/kozlemenyek/

 

Tájékoztatjuk továbbá Ügyfeleinket, hogy az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap felfüggesztése nem eredményez semmilyen változást az Alapkezelő működésében és fizetőképességében.

  1. október 28.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Disclaimer:

A kommunikációban szereplő adatok kizárólag információs célokat szolgálnak és nem minősülnek befektetési ajánlásnak, ajánlattételnek, befektetési tanácsadásnak vagy ajánlattételi felhívásnak. Elképzelhető, hogy a fentiekkel kapcsolatos körülmények változhatnak. A múltbéli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeni hozamokra nézve. Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. nem vállal felelősséget a jelen tájékoztatás alapján hozott befektetési döntésért és annak következményeiért.

Közlemény Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. cégjegyzékben nyilvántartott adatának változásáról

 

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (továbbiakban: Alapkezelő) a kollektív befektetési formákról és kezelőikről szóló 2014. évi XVI. törvény (Kbftv.) 167. § (1) bekezdése j) pontja és (2) bekezdése alapján közzéteszi:

A  Fővárosi Törvényszék Cégbírósága 2022.10.17 napján kihirdetett végzésével az Alapkezelő cégjegyzékét 2022.10.17-i hatállyal módosította.

Az Alapkezelő Igazgatósága a változást követően az alábbi tagokból áll: Kadocsa Péter, Kocsis Bálint, Loncsák András, Kovács Zsolt

 

Budapest, 2022.10.26.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. közleménye az Aegon Nemzetközi Részvény Befektetési Alap dokumentumainak módosításáról

 

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (székhely: 1091 Budapest, Üllői út 1. cégjegyzékszám: 01-10-044261, továbbiakban: Társaság), a Kbftv. 139. § (1) bekezdés f) pontjának megfelelően, ezúton tájékoztatja Tisztelt Befektetőit, hogy az MNB H-KE-III-622/2022 számú határozata értelmében, 2022. november 9-i hatállyal módosítja az

Aegon Nemzetközi Részvény Befektetési Alap

dokumentumait (tájékoztató, kezelési szabályzat, kiemelt befektetői információk).

A módosítás oka: az Alap nevének változása, mely a hatályba lépést követően az Alap elnevezése az alábbira változik:

VIG Opportunity Fejlett Piaci Részvény Befektetési Alap

 

A jelen hirdetményben felsorolt tájékoztatás nem teljes körű, így a pontos és részletes tájékoztatás érdekében kérjük, olvassák el a hivatkozott Alap módosításokkal egységes szerkezetbe foglalt Tájékoztatóját.

 

Közzétételünk, továbbá a tájékoztató megtekinthetők a Társaság hivatalos közzétételi helyein: a https://kozzetetelek.mnb.hu weboldalon, az alapok forgalmazási helyein, illetve a https://www.vigam.hu weboldalon.

 

Budapest, 2022. október 25.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. közleménye az Aegon Feltörekvő Európa Kötvény Befektetési Alap dokumentumainak módosításáról

 

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (székhely: 1091 Budapest, Üllői út 1. cégjegyzékszám: 01-10-044261, továbbiakban: Társaság), a Kbftv. 139. § (1) bekezdés f) pontjának megfelelően, ezúton tájékoztatja Tisztelt Befektetőit, hogy az MNB H-KE-III-621/2022 számú határozata értelmében, 2022. november 9-i hatállyal módosítja az

Aegon Feltörekvő Európa Kötvény Befektetési Alap

dokumentumait (tájékoztató, kezelési szabályzat, kiemelt befektetői információk).

A módosítás oka: az Alap nevének változása, mely a hatályba lépést követően az Alap elnevezése az alábbira változik:

VIG Feltörekvő Európa Kötvény Befektetési Alap

 

A jelen hirdetményben felsorolt tájékoztatás nem teljes körű, így a pontos és részletes tájékoztatás érdekében kérjük, olvassák el a hivatkozott Alap módosításokkal egységes szerkezetbe foglalt Tájékoztatóját.

Közzétételünk, továbbá a tájékoztató megtekinthetők a Társaság hivatalos közzétételi helyein: a https://kozzetetelek.mnb.hu weboldalon, az alapok forgalmazási helyein, illetve a https://www.vigam.hu weboldalon.

 

Budapest, 2022. október 25.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Ügyféltájékoztató az orosz-ukrán geopolitikai helyzettel kapcsolatban

 

Tisztelt Ügyfelünk!

 

A fennálló háborús helyzet tőkepiaci hatásaival és az  Aegon Russia Részvény Befektetési Alap forgalmazásának felfüggesztésével kapcsolatosan az alábbiakról tájékoztatjuk Ügyfeleinket.

A 2022. február 24-én Ukrajna ellen indított orosz invázió és az annak következtében bejelentett nyugati gazdasági szankciók már rövidtávon is komoly hatással vannak a régiós részvény- és kötvénypiacokra. Az orosz bankok jelentős részének lekapcsolása a nemzetközi SWIFT-rendszerről, az orosz repülőgépek kitiltása az uniós tagállamok és egyéb államok légteréből, valamint egyes orosz állampolgárok vagyonának befagyasztása várhatóan súlyos károkat okoz a helyi gazdaságnak. A helyzet napról napra gyökeresen változhat, mely a megszokottnál lényegesen nagyobb volatilitást okozhat a globális részvény-, áru- és devizapiacokon. Az európai uniós szankciók sok orosz értékpapír kereskedelmét teljes mértékben megtiltották, egyúttal Oroszország az orosz értékpapírok vonatkozásában a külföldiek számára elidegenítési tilalmat vezetett be. Előbbiek mellett az EU több más gazdasági jellegű szankciót is hozott, például a kőolajfinomítással, légiközlekedéssel, űriparral, tengerhajózással kapcsolatban is. Megtiltotta a tengeren történő olajkereskedelmet és több orosz bankokat kapcsolt le a SWIFT-rendszerről. Időközben az EU 8. szankciós csomagját is elfogadta, amelyben további szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben.. Oroszország is szankciókat fogadott el az EU-val szemben, amely értelmében – többek között – 2022-ig megtiltotta a stratégiai vállalkozásokban és részvénytársaságokban történő részesedésnek a megszerzését és eladását. Ezen szankciók jelenleg teljesen ellehetetlenítik az orosz piacra történő belépést és az ottani kereskedelmet.

 

A külföldi piacokon kereskedett letéti jegyek (GDR/ADR) konverziója helyi piacos részvényekké tovább folytatódott. Jó hír, hogy az NSD (Moscow Exchange’s National Settlement Depo) kitolta az átváltások után fizetendő díjfizetési mentességet év végéig, így a konverziók határideje is kitolódott. Az Alapkezelő is folyattatta az Alapban lévő letéti jegyek átkonvertálását, így a Sberbank után, a Magnit, MTS és Phosagro esetén is megtörtént a helyi piacos papírokra való átalakítás. Az Alap befektetései között összesen 4 nem orosz piacon nyilvántartott részvény maradt: a Magnit, a Phosagro, az X5 és a Yandex. Ez utóbbi nem letéti jegy, hanem az Nasdaq tőzsdére bevezetett részvény.

Fontos fejlemény, hogy az Alap letétkezelője megnyitotta az Alap számára az S-számlákat.  Az orosz jegybank, a CBR az „S” számlák többféle típusát – értékpapír, pénz – vezette be és az általa előírt szabályok alapján az NSD-ben orosz helyi alletétkezelőn vagy Euroclear-en és Clearstream-en keresztül a szankciót kivető országokban rezidens külföldi befektetők javára tartott értékpapírokból származó járandóságok nyilvántartása orosz alletétkezelők és az NSD által nyitott „S” típusú számlákon történik. Az „S” típusú pénzszámlán jóváírt összegek korlátozott rendeltetésűek, nem használhatók fel szabadon befektetésre, illetve nem repatriálhatók (konvertálhatók más devizára), azok csak az orosz állam által támasztott mindenkori feltételek mellett felhasználható feltételes követelések. Az Alap eszközei a külföldre bevezetett részvények, valamint a likvid, nem rubel eszközökön kívül az „S” számlákon vannak nyilvántartva.

 

 

Az orosz és az uniós szankciók egyaránt továbbra is hatályban vannak, valamint az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap sorozatainak nettó eszközértéke sem állapítható meg. Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (Alapkezelő) orosz részvénypiacokhoz történő piaci hozzáférése továbbra sem biztosított, ezáltal befektetési jegyek értékesítése vagy visszaváltása az Alapkezelő működési körében felmerülő okokból nem végezhető.

Előbbiek alapján tehát sajnálatos módon továbbra sem állnak fenn az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap esetén a folyamatos forgalmazás újra indításának feltételei.

Az Aegon Russia Részvény Befektetési Alappal kapcsolatos közleményeinket az alábbi linken érhetik el Ügyfeleink honlapunkon:

https://www.vigam.hu/jelentesek-kozlemenyek/kozlemenyek/

 

Tájékoztatjuk továbbá Ügyfeleinket, hogy az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap felfüggesztése nem eredményez semmilyen változást az Alapkezelő működésében és fizetőképességében.

  1. október 21.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Disclaimer:

A kommunikációban szereplő adatok kizárólag információs célokat szolgálnak és nem minősülnek befektetési ajánlásnak, ajánlattételnek, befektetési tanácsadásnak vagy ajánlattételi felhívásnak. Elképzelhető, hogy a fentiekkel kapcsolatos körülmények változhatnak. A múltbéli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeni hozamokra nézve. Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. nem vállal felelősséget a jelen tájékoztatás alapján hozott befektetési döntésért és annak következményeiért.

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. közleménye az Aegon Lengyel Részvény Befektetési Alap dokumentumainak módosításáról

 

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (székhely: 1091 Budapest, Üllői út 1. cégjegyzékszám: 01-10-044261, továbbiakban: Társaság), a Kbftv. 139. § (1) bekezdés f) pontjának megfelelően, ezúton tájékoztatja Tisztelt Befektetőit, hogy az MNB H-KE-III-606/2022 számú határozata értelmében, 2022. november 9-i hatállyal módosítja az

Aegon Lengyel Részvény Befektetési Alap

dokumentumait (tájékoztató, kezelési szabályzat, kiemelt befektetői információk).

A módosítás oka: az Alap nevének változása, mely a hatályba lépést követően az Alap elnevezése az alábbira változik:

VIG Lengyel Részvény Befektetési Alap

 

A jelen hirdetményben felsorolt tájékoztatás nem teljes körű, így a pontos és részletes tájékoztatás érdekében kérjük, olvassák el a hivatkozott Alap módosításokkal egységes szerkezetbe foglalt Tájékoztatóját.

Közzétételünk, továbbá a tájékoztató megtekinthetők a Társaság hivatalos közzétételi helyein: a https://kozzetetelek.mnb.hu weboldalon, az alapok forgalmazási helyein, illetve a https://www.vigam.hu weboldalon.

 

Budapest, 2022. október 20.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Ügyféltájékoztató az orosz-ukrán geopolitikai helyzettel kapcsolatban

 

Tisztelt Ügyfelünk!

 

A fennálló háborús helyzet tőkepiaci hatásaival és az  Aegon Russia Részvény Befektetési Alap forgalmazásának felfüggesztésével kapcsolatosan az alábbiakról tájékoztatjuk Ügyfeleinket.

A 2022. február 24-én Ukrajna ellen indított orosz invázió és az annak következtében bejelentett nyugati gazdasági szankciók már rövidtávon is komoly hatással vannak a régiós részvény- és kötvénypiacokra. Az orosz bankok jelentős részének lekapcsolása a nemzetközi SWIFT-rendszerről, az orosz repülőgépek kitiltása az uniós tagállamok és egyéb államok légteréből, valamint egyes orosz állampolgárok vagyonának befagyasztása várhatóan súlyos károkat okoz a helyi gazdaságnak. A helyzet napról napra gyökeresen változhat, mely a megszokottnál lényegesen nagyobb volatilitást okozhat a globális részvény-, áru- és devizapiacokon. Az európai uniós szankciók sok orosz értékpapír kereskedelmét teljes mértékben megtiltották, egyúttal Oroszország az orosz értékpapírok vonatkozásában a külföldiek számára elidegenítési tilalmat vezetett be. Előbbiek mellett az EU több más gazdasági jellegű szankciót is hozott, például a kőolajfinomítással, légiközlekedéssel, űriparral, tengerhajózással kapcsolatban is. Megtiltotta a tengeren történő olajkereskedelmet és több orosz bankokat kapcsolt le a SWIFT-rendszerről. Időközben az EU 8. szankciós csomagját is elfogadta, amelyben további szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben.. Oroszország is szankciókat fogadott el az EU-val szemben, amely értelmében – többek között – 2022-ig megtiltotta a stratégiai vállalkozásokban és részvénytársaságokban történő részesedésnek a megszerzését és eladását. Ezen szankciók jelenleg teljesen ellehetetlenítik az orosz piacra történő belépést és az ottani kereskedelmet.

 

A külföldi piacokon kereskedett letéti jegyek (GDR/ADR) konverziója helyi piacos részvényekké tovább folytatódott. Jó hír, hogy az NSD (Moscow Exchange’s National Settlement Depo) kitolta az átváltások után fizetendő díjfizetési mentességet év végéig, így a konverziók határideje is kitolódott. Az Alapkezelő is folyattatta az Alapban lévő letéti jegyek átkonvertálását, így a Sberbank után, a Magnit, MTS és Phosagro esetén is megtörtént a helyi piacos papírokra való átalakítás. Az Alap befektetései között összesen 4 nem orosz piacon nyilvántartott részvény maradt: a Magnit, a Phosagro, az X5 és a Yandex. Ez utóbbi nem letéti jegy, hanem az Nasdaq tőzsdére bevezetett részvény.

Fontos fejlemény, hogy az Alap letétkezelője megnyitotta az Alap számára az S-számlákat.  Az orosz jegybank, a CBR az „S” számlák többféle típusát – értékpapír, pénz – vezette be és az általa előírt szabályok alapján az NSD-ben orosz helyi alletétkezelőn vagy Euroclear-en és Clearstream-en keresztül a szankciót kivető országokban rezidens külföldi befektetők javára tartott értékpapírokból származó járandóságok nyilvántartása orosz alletétkezelők és az NSD által nyitott „S” típusú számlákon történik. Az „S” típusú pénzszámlán jóváírt összegek korlátozott rendeltetésűek, nem használhatók fel szabadon befektetésre, illetve nem repatriálhatók (konvertálhatók más devizára), azok csak az orosz állam által támasztott mindenkori feltételek mellett felhasználható feltételes követelések. Az Alap eszközei a külföldre bevezetett részvények, valamint a likvid, nem rubel eszközökön kívül az „S” számlákon vannak nyilvántartva.

 

 

Az orosz és az uniós szankciók egyaránt továbbra is hatályban vannak, valamint az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap sorozatainak nettó eszközértéke sem állapítható meg. Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (Alapkezelő) orosz részvénypiacokhoz történő piaci hozzáférése továbbra sem biztosított, ezáltal befektetési jegyek értékesítése vagy visszaváltása az Alapkezelő működési körében felmerülő okokból nem végezhető.

Előbbiek alapján tehát sajnálatos módon továbbra sem állnak fenn az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap esetén a folyamatos forgalmazás újra indításának feltételei.

Az Aegon Russia Részvény Befektetési Alappal kapcsolatos közleményeinket az alábbi linken érhetik el Ügyfeleink honlapunkon:

https://www.vigam.hu/jelentesek-kozlemenyek/kozlemenyek/

 

Tájékoztatjuk továbbá Ügyfeleinket, hogy az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap felfüggesztése nem eredményez semmilyen változást az Alapkezelő működésében és fizetőképességében.

  1. október 18.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Disclaimer:

A kommunikációban szereplő adatok kizárólag információs célokat szolgálnak és nem minősülnek befektetési ajánlásnak, ajánlattételnek, befektetési tanácsadásnak vagy ajánlattételi felhívásnak. Elképzelhető, hogy a fentiekkel kapcsolatos körülmények változhatnak. A múltbéli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeni hozamokra nézve. Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. nem vállal felelősséget a jelen tájékoztatás alapján hozott befektetési döntésért és annak következményeiért.

Havi, heti jelentések – október

Ügyféltájékoztató az orosz-ukrán geopolitikai helyzettel kapcsolatban

 

Tisztelt Ügyfelünk!

 

A fennálló háborús helyzet tőkepiaci hatásaival és az  Aegon Russia Részvény Befektetési Alap forgalmazásának felfüggesztésével kapcsolatosan az alábbiakról tájékoztatjuk Ügyfeleinket.

A 2022. február 24-én Ukrajna ellen indított orosz invázió és az annak következtében bejelentett nyugati gazdasági szankciók már rövidtávon is komoly hatással vannak a régiós részvény- és kötvénypiacokra. Az orosz bankok jelentős részének lekapcsolása a nemzetközi SWIFT-rendszerről, az orosz repülőgépek kitiltása az uniós tagállamok és egyéb államok légteréből, valamint egyes orosz állampolgárok vagyonának befagyasztása várhatóan súlyos károkat okoz a helyi gazdaságnak. A helyzet napról napra gyökeresen változhat, mely a megszokottnál lényegesen nagyobb volatilitást okozhat a globális részvény-, áru- és devizapiacokon. Az európai uniós szankciók sok orosz értékpapír kereskedelmét teljes mértékben megtiltották, egyúttal Oroszország az orosz értékpapírok vonatkozásában a külföldiek számára elidegenítési tilalmat vezetett be. Előbbiek mellett az EU több más gazdasági jellegű szankciót is hozott, például a kőolajfinomítással, légiközlekedéssel, űriparral, tengerhajózással kapcsolatban is. Megtiltotta a tengeren történő olajkereskedelmet és több orosz bankokat kapcsolt le a SWIFT-rendszerről. Időközben az EU 8. szankciós csomagját is elfogadta, amelyben további szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben.. Oroszország is szankciókat fogadott el az EU-val szemben, amely értelmében – többek között – 2022-ig megtiltotta a stratégiai vállalkozásokban és részvénytársaságokban történő részesedésnek a megszerzését és eladását. Ezen szankciók jelenleg teljesen ellehetetlenítik az orosz piacra történő belépést és az ottani kereskedelmet.

 

A külföldi piacokon kereskedett letéti jegyek (GDR/ADR) konverziója helyi piacos részvényekké tovább folytatódott. Jó hír, hogy az NSD (Moscow Exchange’s National Settlement Depo) kitolta az átváltások után fizetendő díjfizetési mentességet év végéig, így a konverziók határideje is kitolódott. z Alapkezelő is folyattatta az Alapban lévő letéti jegyek átkonvertálását, így a Sberbank után, a Magnit, MTS és Phosagro esetén is megtörtént a helyi piacos papírokra való átalakítás. Az Alap befektetései között összesen 4 nem orosz piacon nyilvántartott részvény maradt: a Magnit, a Phosagro, az X5 és a Yandex. Ez utóbbi nem letéti jegy, hanem az Nasdaq tőzsdére bevezetett részvény.

Fontos esemény történt a piacnyitással kapcsolatban is. A baráti, nem rezidens befektetők számára a piac az előzetes indikációkkal összhangban szeptember 12-én megnyílt. Mint ahogy arról már korábban tájékoztatást nyújtottunk, az átkonvertált, illetve az orosz helyi piacos részvényekhez elméletileg majd a külföldi befektetők számára létrehozott piac megnyitása után lehet hozzáférni, amelyről a moszkvai tőzsde egy részletes prezentációt tett közzé. Ezen platformon kizárólag külföldi befektetők tudnak majd kereskedni, az eladásból származó pénzösszeg pedig egy úgynevezett „S-számlára” kerül. A jelenlegi tőkekorlátozás miatt arról továbbra sincs információ, hogy az ún. S-számláról való pénzkivonás lehetséges lesz-e a jövőben. Bár az első napok kereskedése pozitív képet mutatott, ez –  a hozzáférés korlátozottsága miatt –  semmilyen indikációval nem bír az orosz papírok piaci értékét illetően. Az elnöki rendelet szerint ezen papírokba csak a „baráti” országok befektetői és a többségi tulajdonnal rendelkező külföldi vállalatok kereskedhetnek, a „nem baráti” országok befektetői – köztük a magyarországi befektetők – számára előre láthatólag mind idén, mind pedig a jövő évben meg lesz tiltva. A Moszkvai Tőzsde (MOEX) nyilatkozata szerint a stratégiai vállalatok véglegesítése után megindulhat a kereskedés a „nem baráti” országok számára.

 

 

 

Az orosz és az uniós szankciók egyaránt továbbra is hatályban vannak, valamint az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap sorozatainak nettó eszközértéke sem állapítható meg. Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (Alapkezelő) orosz részvénypiacokhoz történő piaci hozzáférése továbbra sem biztosított, ezáltal befektetési jegyek értékesítése vagy visszaváltása az Alapkezelő működési körében felmerülő okokból nem végezhető.

Előbbiek alapján tehát sajnálatos módon továbbra sem állnak fenn az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap esetén a folyamatos forgalmazás újra indításának feltételei.

Az Aegon Russia Részvény Befektetési Alappal kapcsolatos közleményeinket az alábbi linken érhetik el Ügyfeleink honlapunkon:

https://www.vigam.hu/jelentesek-kozlemenyek/kozlemenyek/

 

Tájékoztatjuk továbbá Ügyfeleinket, hogy az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap felfüggesztése nem eredményez semmilyen változást az Alapkezelő működésében és fizetőképességében.

  1. október 6.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Disclaimer:

A kommunikációban szereplő adatok kizárólag információs célokat szolgálnak és nem minősülnek befektetési ajánlásnak, ajánlattételnek, befektetési tanácsadásnak vagy ajánlattételi felhívásnak. Elképzelhető, hogy a fentiekkel kapcsolatos körülmények változhatnak. A múltbéli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeni hozamokra nézve. Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. nem vállal felelősséget a jelen tájékoztatás alapján hozott befektetési döntésért és annak következményeiért.

Mindig rendelkezésére állunk.
06-1-477-4814
Munkanapokon: 8-16h
Hosszított panaszbejelentés: hétfő 8-20h
06-1-477-4814
külföldről hívható szám