Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. hirdetménye Végrehajtási és allokációs politika felülvizsgálatáról

 

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt./strong>. (székhely: 1091 Budapest, Üllői út 1. cégjegyzékszám: 01-10-044261, továbbiakban: Alapkezelő) tájékoztatja a tisztelt befektetőit, hogy jogszabályi kötelezettségünknek eleget téve felülvizsgáltuk Végrehajtási és allokációs politikánkat, mely 2022. 08. 30. nappal hatályba lépett.

 

Kérjük tisztelt befektetőinket, hogy a módosított Végrehajtási és allokációs politikát, saját érdekükben figyelmesen tanulmányozzák át. A hatályos szabályzat elérhető és megtekinthető az Alapkezelő honlapján.

 

Budapest, 2022. augusztus 31.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. közleménye az Aegon Belföldi Kötvény Befektetési Alap dokumentumainak módosításáról

 

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (székhely: 1091 Budapest, Üllői út 1. cégjegyzékszám: 01-10-044261, továbbiakban: Társaság), a Kbftv. 139. § (1) bekezdés f) pontjának, megfelelően, ezúton tájékoztatja Tisztelt Befektetőit, hogy az MNB H-KE-III-509/2022 számú határozata értelmében, 2022. szeptember 7-i hatállyal módosítja az

Aegon Belföldi Kötvény Befektetési Alap

dokumentumait (tájékoztató, kezelési szabályzat, kiemelt befektetői információk).

A módosítás oka: az Alap nevének változása, mely a hatályba lépést követően az Alap elnevezése az alábbira változik:

VIG Magyar Kötvény Befektetési Alap

 

A jelen hirdetményben felsorolt tájékoztatás nem teljes körű, így a pontos és részletes tájékoztatás érdekében kérjük, olvassák el a hivatkozott Alapok módosításokkal egységes szerkezetbe foglalt Tájékoztatóit.

Közzétételünk, továbbá a tájékoztatók megtekinthetők a Társaság hivatalos közzétételi helyein, a https://kozzetetelek.mnb.hu weboldalon, az alapok forgalmazási helyein, illetve a https://www.vigam.hu weboldalon.

 

Budapest, 2022. augusztus 29.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. közleménye az Aegon MoneyMaxx Feltörekvő Piaci Total Return Befektetési Alap dokumentumainak módosításáról

 

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (székhely: 1091 Budapest, Üllői út 1. cégjegyzékszám: 01-10-044261, továbbiakban: Társaság), a Kbftv. 139. § (1) bekezdés f) pontjának, megfelelően, ezúton tájékoztatja Tisztelt Befektetőit, hogy az MNB H-KE-III-507/2022 számú határozata értelmében, 2022. szeptember 7-i hatállyal módosítja az

Aegon MoneyMaxx Feltörekvő Piaci Total  Return Befektetési Alap

dokumentumait (tájékoztató, kezelési szabályzat, kiemelt befektetői információk).

A módosítás oka: az Alap nevének változása, mely a hatályba lépést követően az Alap elnevezése az alábbira változik:

VIG MoneyMaxx Feltörekvő Piaci Total Return Befektetési Alap

 

A jelen hirdetményben felsorolt tájékoztatás nem teljes körű, így a pontos és részletes tájékoztatás érdekében kérjük, olvassák el a hivatkozott Alapok módosításokkal egységes szerkezetbe foglalt Tájékoztatóit.

Közzétételünk, továbbá a tájékoztatók megtekinthetők a Társaság hivatalos közzétételi helyein, a https://kozzetetelek.mnb.hu weboldalon, az alapok forgalmazási helyein, illetve a https://www.vigam.hu weboldalon.

 

Budapest, 2022. augusztus 29.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Közlemény Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. cégjegyzékben nyilvántartott adatának változásáról

 

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (továbbiakban: Alapkezelő) a kollektív befektetési formákról és kezelőikről szóló 2014. évi XVI. törvény (Kbftv.) 167. § (1) bekezdése j) pontja és (2) bekezdése alapján közzéteszi:

Az Alapkezelő könyvvizsgálatért személyében is felelős személy címváltozása miatt, a Cégjegyzékben nyilvántartott adatok 2022.08.26-val módosultak.

 

Budapest, 2022.08.29

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Hirdetmény „Faragja le költségeit!” számlanyitási akcióról új Ügyfelek részére

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (továbbiakban: Alapkezelő) 2022. augusztus 26. és 2022. december 31. között „Faragja le költségeit!” számlanyitási akciót hirdet.

 

Az akció részletes feltételei:

Az Alapkezelő számlanyitási akciót hirdet az alábbi feltételek mellett:

Az akció kizárólag azon új Ügyfelekre vonatkozik, akik közvetlenül az Alapkezelőn (AEKOZP), vagy Az Aegon alapkezelő alábbi függő ügynökein keresztül nyitottak értékpapírszámlát:

  • Egnogert Kft (EGNOGE, AEGNON)
  • JADRAN-MART Kft. (AEJADR)
  • Gerencsér és Társa Kft. (AEGERE)
  • Moneta Business Group Kft. (AEGMON)
  • Premier Risk Kft. (AERISK)
  • Nogea Kft. ( AENOGE)
  • Zsolad Kft ( AEGKOR)
  • Aegon Magyarország Közvetítő és Marketing Zrt (ALEPOL; ALANGY; ALARRA; ALBACS; ALBORS; ALCENT; ALCSON; ALDUNA; ALEBUD; ALHAJD; ALKEKD; ALKERT; ALSOMO; ALSTAR; ALTOLN; ALVITA; ALZENG)

 

 

Az új Ügyfelek 2022.08.26. napjától 2022.12.31. napjáig „Normál kondíciós csomag” (https://www.vigam.hu/wp-content/uploads/2019/01/4-sz-melleklet-normal-kondiciok-2019.pdf) kondícióival nyithatnak értékpapírszámlát az alábbi feltételekkel:

  • az új Ügyfél legalább 3 millió forintot, vagy azzal egyenértékű más devizanemű összeget beutal a számlanyitás napjától számított 3 hónapon belül a jelen akció keretében nyitott értékpapírszámlájára, és
  • a számlanyitás napjától számított 3 hónapon belül a beutalt összeget, de legalább 3 millió forintot, vagy azzal egyenértékű más devizanemű összeget az Alapkezelő által kezelt befektetési alapok befektetési jegyeibe fektet.

A feltételek teljesítése esetében a „Normál kondíciós csomag” kondíciói érvényesek a jelen akció keretében nyitott értékpapírszámla teljes fennállása alatt.

Amennyiben az előbbiekben leírt feltételeket nem teljesíti az Ügyfél, úgy az Alapkezelő az Ügyfél számlacsomagját a számlanyitás napjától számított 3. hónap lejártával az Ügyfél előzetes tájékoztatása nélkül a jelenleg is hatályban lévő, a jelen akcióban nem résztvevő kondíciós csomagok egyikre módosítja

(https://www.vigam.hu/wpcontent/uploads/2021/09/AegonTempoKondicio.pdf)

Amennyiben a beutalt összeg legalább 3 millió forint, vagy azzal egyenértékű más devizanemű összeg, de ez az összeg nem kerül az Alapkezelő által kezelt befektetési alapok befektetési jegyeibe befektetésre, úgy a módosítás Tempo Plusz csomagra történik.

Amennyiben a beutalt összeg nem éri el a 3 millió forintot, vagy azzal egyenértékű más devizanemű összeget, úgy Tempo Basic kondíciós csomagra történik a számlacsomag módosítás.

(https://www.vigam.hu/wp-content/uploads/2021/09/AegonTempoKondicio.pdf

 

Amennyiben az Ügyfél a számlanyitás napjától számított 3. hónap utolsó napján nem teljesíti a fenti feltételeket, azonban a számlanyitás napjától számított 3 hónap során az Alapkezelő által kezelt befektetési alapok befektetési jegyeibe  kevesebb, mint 3 millió forintot vagy azzal egyenértékű más devizanemű összeget befektetett, úgy az Ügyfél a számlanyitás napjától számított 3. hónap lejártával kizárólag a Tempo Basic csomag (https://www.vigam.hu/wpcontent/uploads/2021/09/AegonTempoKondicio.pdf) kondíciónak megfelelően kezdeményezhet a már korábban a „Normál kondíciós csomag” feltételeivel megvásárolt befektetési jegyekre vonatkozó tranzakciót.

 

Az akcióban résztvevő kondíciós csomagok és elérhető befektetési alapok:

https://www.vigam.hu/wp-content/uploads/2019/01/4-sz-melleklet-normal-kondiciok-2019.pdf)

https://www.vigam.hu/wp-content/uploads/2021/09/AegonTempoKondicio.pdf

 

Budapest, 2022. augusztus 26.

 

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Az alapok befektetési politikájáról, forgalmazási költségeiről és a befektetés lehetséges kockázatairól részletesen tájékozódjon az Alap forgalmazási helyein található hivatalos tájékoztatójából és kezelési szabályzatából. Jelen oldalon megjelenő valamennyi információ kizárólag tájékoztatásul szolgál, ezek semmilyen körülmények között nem tekintendők befektetési tanácsadásnak, befektetési ajánlásnak vagy ajánlattételi felhívásnak. A múltbéli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeni hozamokra nézve. Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. nem vállal felelősséget a jelen kiadvány alapján hozott befektetési döntésért és annak következményeiért.

 

Ügyféltájékoztató az orosz-ukrán geopolitikai helyzettel kapcsolatban

 

Tisztelt Ügyfelünk!

 

A fennálló háborús helyzet tőkepiaci hatásaival és az  Aegon Russia Részvény Befektetési Alap forgalmazásának felfüggesztésével kapcsolatosan az alábbiakról tájékoztatjuk Ügyfeleinket.

A 2022. február 24-én Ukrajna ellen indított orosz invázió és az annak következtében bejelentett nyugati gazdasági szankciók már rövidtávon is komoly hatással vannak a régiós részvény- és kötvénypiacokra. Az orosz bankok jelentős részének lekapcsolása a nemzetközi SWIFT-rendszerről, az orosz repülőgépek kitiltása az uniós tagállamok és egyéb államok légteréből, valamint egyes orosz állampolgárok vagyonának befagyasztása várhatóan súlyos károkat okoz a helyi gazdaságnak. A helyzet napról napra gyökeresen változhat, mely a megszokottnál lényegesen nagyobb volatilitást okozhat a globális részvény-, áru- és devizapiacokon. Az európai uniós szankciók sok orosz értékpapír kereskedelmét teljes mértékben megtiltották, egyúttal Oroszország az orosz értékpapírok vonatkozásában a külföldiek számára elidegenítési tilalmat vezetett be. Előbbiek mellett az EU több más gazdasági jellegű szankciót is hozott, például a kőolajfinomítással, légiközlekedéssel, űriparral, tengerhajózással kapcsolatban is. Az EU az Oroszország elleni 6. szankciós csomagjában – többek között – megtiltotta a tengeren történő olajkereskedelmet és újabb orosz bankokat kapcsolt le a SWIFT-rendszerről. Ezen szankciók jelenleg teljesen ellehetetlenítik az orosz piacra történő belépést és az ottani kereskedelmet. Időközben az EU 7. szankciós csomagját is elfogadta, amelyben további szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben. Oroszország válaszlépésként további szankciókat fogadott el, amely értelmében 2022-ig megtiltotta a stratégiai vállalkozásokban és részvénytársaságokban történő részesedésnek a megszerzését és eladását.

 

Oroszországban a külföldi tőzsdére bevezetett letéti jegyek (GDR) konverziója és törlése elindult, ami alapján több vállalat mentesült a törlési kötelezettség alól, így esetükben továbbra is elérhetőek lehetnek e vállalatok részvényei a londoni, illetve a tengerentúli piacokon. Az állami, illetve stratégiailag fontosabb vállalatok azonban nem kaptak mentességet, így – többek között – a Gazprom, Sberbank, illetve Lukoil esetén a GDR instrumentumok konverziója helyi részvényekké kötelező minden befektető számára. A letétkezelő tájékoztatása alapján a DR törlési és helyi papírra váltási lehetőség újra életbe lépett, és jelezték, hogy nem fognak díjat felszámolni a júliusi hónapban, további tájékoztatást ígértek a további időszakokra vonatkozóan. Ezt az értesítést a következő DR papírokra vonatkozóan küldték: (Magnit, Lukoil, Mobil Telesystems, Novatek, Gazprom). Augusztusban a külföldi piacokon kereskedett letéti jegyek (GDR/ADR) konverziója helyi piacos részvénnyé újraindult. A konverzió a helyi elszámolási rendszer (NSD) szankcionálása után állt le, ám ezt a Clearstream július végén újraindította, miután az NSD lemondott az átváltások után fizetendő díjakról.

A saját portfoliókban tartott GDR papírok közül a Sberbank, Magnit, MTS és a Phosagro  konverziója megtörtént.

 

Az átkonvertált, illetve az orosz helyi piacos részvényekhez elméletileg majd a külföldi befektetők számára létrehozott piac megnyitása után lehet hozzáférni, amelyről a moszkvai tőzsde egy részletes prezentációt tett közzé. Ezen platformon kizárólag külföldi befektetők tudnak majd kereskedni, az eladásból származó pénzösszeg pedig egy úgynevezett „S-számlára” kerül. A jelenlegi tőkekorlátozás miatt arról továbbra sincs információ, hogy az ún. S-számláról való pénzkivonás lehetséges lesz-e a jövőben. Ugyanúgy arról sincs egyelőre pontos információ, hogy a „baráti” országok befektetői melyik tőzsdéhez férnek majd hozzá, illetve, hogy lesz-e olyan orosz szereplő, aki hozzá tud férni a külföldiek számára létrehozott piachoz. Ennek a jövőben párhuzamosan működő két orosz részvénypiac kiegyenlítése szempontjából lehet jelentősége, mivel míg az orosz helyi befektetői piacon inkább a vevők dominálnak (vállalatok, állami tőkealapok), addig a várhatóan a külföldiek számára létrehozott piacon a szabályzói, törvényi korlátok miatt vétel helyett sokkal inkább komoly likvidációra lehet számítani a piacnyitás után. Az EU legfrissebb szankciós csomagjai eredményeképpen azonban a kettős piac elindítása még nem történt meg, információink szerint erre a közeljövőben még nem kerülhet sor. Júliusban az Alapkezelő részt vett egy moszkvai tőzsde által szervezett befektetői konferencián, ahol a korábban ismertetett orosz jegybanki állásfoglalást ismételték meg miszerint a baráti és nem baráti országok kereskedése nem zajlik azonos piacon. Az orosz piac nem elérhető a nem rezidens befektetők számára. Ugyanakkor a külföldi, „baráti” országok befektető részére augusztus elején várható volt a piac megnyitása, amit az utolsó pillanatban elhalasztottak. A moszkvai tőzsde bejelentése szerint következő hetekben várható a tőzsdei nyitás e szereplők részére. A „nem baráti” országok hozzáférése a tőzsde indikációja alapján leghamarabb szeptember után várható. Egy augusztusban megjelent orosz rendelet megtiltotta a nem baráti országok befektetőinek, hogy részesedéseket adjanak el orosz stratégiai vállalatokban. Bár ez valószínűleg a nemzetközi olajipari nagyvállalatokra irányul, nem kizárt, hogy érintheti a „nem baráti” országok kisebbségi befektetőit is.

 

Június utolsó hetében jogilag is beállt Oroszország devizakötvényeire vonatkozóan a csődesemény, mivel az ország nem tudta a türelmi időn belül kifizetni több devizakötvényének a kamatát sem. Ez azt is jelenti, hogy Oroszország nagyjából 20 milliárd dollárnyi további kötelezettsége is azonnal esedékessé válik. A csődesemény technikainak tekinthető, mivel az orosz fél forrásai és hajlandósága is meg lenne a fizetésre, de a szankciók miatt devizában ezt nem tudta megtenni, a rubelben való fizetés pedig csődeseménynek minősül. A csőd szimbolikus jelentőségű, nincs jelentős piaci következménye, hiszen az orosz állampapírok ezt már korábban is árazták, az ország pedig a közeljövőben nincs rászorulva külföldi finanszírozásra, nem szükséges új kötvényeket kibocsátania.

 

Az orosz és az uniós szankciók egyaránt továbbra is hatályban vannak, valamint az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap sorozatainak nettó eszközértéke sem állapítható meg. Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (Alapkezelő) orosz részvénypiacokhoz történő piaci hozzáférése továbbra sem biztosított, ezáltal befektetési jegyek értékesítése vagy visszaváltása az Alapkezelő működési körében felmerülő okokból nem végezhető.

Előbbiek alapján tehát sajnálatos módon továbbra sem állnak fenn az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap esetén a folyamatos forgalmazás újra indításának feltételei.

Az Aegon Russia Részvény Befektetési Alappal kapcsolatos közleményeinket az alábbi linken érhetik el Ügyfeleink honlapunkon:

https://www.vigam.hu/jelentesek-kozlemenyek/kozlemenyek/

 

Tájékoztatjuk továbbá Ügyfeleinket, hogy az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap felfüggesztése nem eredményez semmilyen változást az Alapkezelő működésében és fizetőképességében.

  1. augusztus 26.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Disclaimer:

A kommunikációban szereplő adatok kizárólag információs célokat szolgálnak és nem minősülnek befektetési ajánlásnak, ajánlattételnek, befektetési tanácsadásnak vagy ajánlattételi felhívásnak. Elképzelhető, hogy a fentiekkel kapcsolatos körülmények változhatnak. A múltbéli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeni hozamokra nézve. Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. nem vállal felelősséget a jelen tájékoztatás alapján hozott befektetési döntésért és annak következményeiért.

Ügyféltájékoztató az orosz-ukrán geopolitikai helyzettel kapcsolatban

Tisztelt Ügyfelünk!

 

A fennálló háborús helyzet tőkepiaci hatásaival és az  Aegon Russia Részvény Befektetési Alap forgalmazásának felfüggesztésével kapcsolatosan az alábbiakról tájékoztatjuk Ügyfeleinket.

A 2022. február 24-én Ukrajna ellen indított orosz invázió és az annak következtében bejelentett nyugati gazdasági szankciók már rövidtávon is komoly hatással vannak a régiós részvény- és kötvénypiacokra. Az orosz bankok jelentős részének lekapcsolása a nemzetközi SWIFT-rendszerről, az orosz repülőgépek kitiltása az uniós tagállamok és egyéb államok légteréből, valamint egyes orosz állampolgárok vagyonának befagyasztása várhatóan súlyos károkat okoz a helyi gazdaságnak. A helyzet napról napra gyökeresen változhat, mely a megszokottnál lényegesen nagyobb volatilitást okozhat a globális részvény-, áru- és devizapiacokon. Az európai uniós szankciók sok orosz értékpapír kereskedelmét teljes mértékben megtiltották, egyúttal Oroszország az orosz értékpapírok vonatkozásában a külföldiek számára elidegenítési tilalmat vezetett be. Előbbiek mellett az EU több más gazdasági jellegű szankciót is hozott, például a kőolajfinomítással, légiközlekedéssel, űriparral, tengerhajózással kapcsolatban is. Az EU az Oroszország elleni 6. szankciós csomagjában – többek között – megtiltotta a tengeren történő olajkereskedelmet és újabb orosz bankokat kapcsolt le a SWIFT-rendszerről. Ezen szankciók jelenleg teljesen ellehetetlenítik az orosz piacra történő belépést és az ottani kereskedelmet. Időközben az EU 7. szankciós csomagját is elfogadta, amelyben további szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben

 

Oroszországban a külföldi tőzsdére bevezetett letéti jegyek (GDR) konverziója és törlése elindult, ami alapján több vállalat mentesült a törlési kötelezettség alól, így esetükben továbbra is elérhetőek lehetnek e vállalatok részvényei a londoni, illetve a tengerentúli piacokon. Az állami, illetve stratégiailag fontosabb vállalatok azonban nem kaptak mentességet, így – többek között – a Gazprom, Sberbank, illetve Lukoil esetén a GDR instrumentumok konverziója helyi részvényekké kötelező minden befektető számára. A letétkezelő tájékoztatása alapján a DR törlési és helyi papírra váltási lehetőség újra életbe lépett, és jelezték, hogy nem fognak díjat felszámolni a júliusi hónapban, további tájékoztatást ígérnek a további időszakokra vonatkozóan. Ezt az értesítést a következő DR papírokra vonatkozóan küldték: (Magnit, Lukoil, Mobil Telesystems, Novatek, Gazprom). A GDR-ok átváltása elindult, eddig a Sberbank részvényeire vonatkozó DR-t törölték, és helyettük helyi értékpapírt kaptunk.

Augusztusban a külföldi piacokon kereskedett letéti jegyek (GDR/ADR) konverziója helyi piacos részvénnyé újraindult. A konverzió a helyi elszámolási rendszer (NSD) szankcionálása után állt le, ám ezt a Clearstream július végén újraindította, miután az NSD lemondott az átváltások után fizetendő díjakról.

 

Az átkonvertált, illetve az orosz helyi piacos részvényekhez elméletileg majd a külföldi befektetők számára létrehozott piac megnyitása után lehet hozzáférni, amelyről a moszkvai tőzsde egy részletes prezentációt tett közzé. Ezen platformon kizárólag külföldi befektetők tudnak majd kereskedni, az eladásból származó pénzösszeg pedig egy úgynevezett „S-számlára” kerül. A jelenlegi tőkekorlátozás miatt arról továbbra sincs információ, hogy az ún. S-számláról való pénzkivonás lehetséges lesz-e a jövőben. Ugyanúgy arról sincs egyelőre pontos információ, hogy a „baráti” országok befektetői melyik tőzsdéhez férnek majd hozzá, illetve, hogy lesz-e olyan orosz szereplő, aki hozzá tud férni a külföldiek számára létrehozott piachoz. Ennek a jövőben párhuzamosan működő két orosz részvénypiac kiegyenlítése szempontjából lehet jelentősége, mivel míg az orosz helyi befektetői piacon inkább a vevők dominálnak (vállalatok, állami tőkealapok), addig a várhatóan a külföldiek számára létrehozott piacon a szabályzói, törvényi korlátok miatt vétel helyett sokkal inkább komoly likvidációra lehet számítani a piacnyitás után. Az EU legfrissebb szankciós csomagjai eredményeképpen azonban a kettős piac elindítása még nem történt meg, információink szerint erre a közeljövőben még nem kerülhet sor. Júliusban az Alapkezelő részt vett egy moszkvai tőzsde által szervezett befektetői konferencián, ahol a korábban ismertetett orosz jegybanki állásfoglalást ismételték meg miszerint a baráti és nem baráti országok kereskedése nem zajlik azonos piacon. Az orosz piac nem elérhető a nem rezidens befektetők számára. Ugyanakkor a külföldi, „baráti” országok befektető részére augusztus elején várható volt a piac megnyitása, amit az utolsó pillanatban elhalasztottak. A moszkvai tőzsde bejelentése szerint következő hetekben várható a tőzsdei nyitás e szereplők részére. A „nem baráti” országok hozzáférése a tőzsde indikációja alapján leghamarabb szeptember után várható. Egy augusztusban megjelent orosz rendelet megtiltotta a nem baráti országok befektetőinek, hogy részesedéseket adjanak el orosz stratégiai vállalatokban. Bár ez valószínűleg a nemzetközi olajipari nagyvállalatokra irányul, nem kizárt, hogy érintheti a „nem baráti” országok kisebbségi befektetőit is.

 

Június utolsó hetében jogilag is beállt Oroszország devizakötvényeire vonatkozóan a csődesemény, mivel az ország nem tudta a türelmi időn belül kifizetni több devizakötvényének a kamatát sem. Ez azt is jelenti, hogy Oroszország nagyjából 20 milliárd dollárnyi további kötelezettsége is azonnal esedékessé válik. A csődesemény technikainak tekinthető, mivel az orosz fél forrásai és hajlandósága is meg lenne a fizetésre, de a szankciók miatt devizában ezt nem tudta megtenni, a rubelben való fizetés pedig csődeseménynek minősül. A csőd szimbolikus jelentőségű, nincs jelentős piaci következménye, hiszen az orosz állampapírok ezt már korábban is árazták, az ország pedig a közeljövőben nincs rászorulva külföldi finanszírozásra, nem szükséges új kötvényeket kibocsátania.

 

Az orosz és az uniós szankciók egyaránt továbbra is hatályban vannak, valamint az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap sorozatainak nettó eszközértéke sem állapítható meg. Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (Alapkezelő) orosz részvénypiacokhoz történő piaci hozzáférése továbbra sem biztosított, ezáltal befektetési jegyek értékesítése vagy visszaváltása az Alapkezelő működési körében felmerülő okokból nem végezhető.

Előbbiek alapján tehát sajnálatos módon továbbra sem állnak fenn az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap esetén a folyamatos forgalmazás újra indításának feltételei.

Az Aegon Russia Részvény Befektetési Alappal kapcsolatos közleményeinket az alábbi linken érhetik el Ügyfeleink honlapunkon:

https://www.vigam.hu/jelentesek-kozlemenyek/kozlemenyek/

 

Tájékoztatjuk továbbá Ügyfeleinket, hogy az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap felfüggesztése nem eredményez semmilyen változást az Alapkezelő működésében és fizetőképességében.

  1. augusztus 19.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Disclaimer:

A kommunikációban szereplő adatok kizárólag információs célokat szolgálnak és nem minősülnek befektetési ajánlásnak, ajánlattételnek, befektetési tanácsadásnak vagy ajánlattételi felhívásnak. Elképzelhető, hogy a fentiekkel kapcsolatos körülmények változhatnak. A múltbéli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeni hozamokra nézve. Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. nem vállal felelősséget a jelen tájékoztatás alapján hozott befektetési döntésért és annak következményeiért.

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. hirdetménye Panaszkezelési szabályzat felülvizsgálatáról

 

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (székhely: 1091 Budapest, Üllői út 1. cégjegyzékszám: 01-10-044261, továbbiakban: Alapkezelő) tájékoztatja a tisztelt befektetőit, hogy felülvizsgáltuk Panaszkezelési szabályzatunkat, mely 2022.08.19-i nappal hatályba lép.

Kérjük tisztelt befektetőinket, hogy a módosított Panaszkezelési szabályzatot, saját érdekükben figyelmesen tanulmányozzák át. A hatályos szabályzat elérhető és megtekinthető az Alapkezelő honlapján és az ügyfélfogadásra nyitvaálló helyiségekben.

 

Budapest, 2022.augusztus 18.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Ügyféltájékoztató az Aegon BondMaxx Alap befektetési stratégiájának tervezett változásáról

 

Tisztelt Ügyfelünk!

 

Ezúton szeretnénk Önöknek tájékoztatást adni az Aegon Bondmaxx Abszolút Hozamú Kötvény Alap (továbbiakban Alap) befektetési stratégiájának tervezett változtatásával kapcsolatban.

Tekintettel arra, hogy az Alap vezető portfóliómenedzsere, 2022. májusban távozott vállalatunktól, így a korábban általa kezelt portfóliókat tapasztalt portfóliókezelő kollégáink között újraosztottuk. Ennek az átszervezésnek a keretében az Alap új vezető portfóliómenedzsere Vitaliy Poplavets lett. Vitaliy 2017 óta dolgozik Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.-nél, fő szakterülete és felelősségi köre a feltörekvő piaci kötvénybefektetések és a kötvény eszközosztályon belüli allokációs döntések.

Az Alap eddigi befektetési stratégiája az alacsony hazai hozamkörnyezetre próbált megoldást kínálni, főleg feltörekvő piaci állampapírpiacokon befektetve, inkább hitel- mint jelentős kamatkockázatot vállalva. A stratégia hosszú éveken keresztül sikeresen működött, amit a szakma az Alap által nyert díjakkal is elismert.

Az emelkedő hozamkörnyezet, megnövekedett kötvénypiaci volatilitás és az Alap eddigi regionális fókuszában lévő kelet-európai régió gyenge teljesítménye mellett úgy látjuk, hosszútávon egy kiegyensúlyozottabb befektetési megközelítésre van szükség. Ennek megfelelően az új portfóliómenedzserrel közösen az eddigi tapasztalatok és a jelenlegi piaci környezetet figyelembe véve az Alap befektetési megközelítésének módosításáról döntöttünk.

Terveink szerint az MNB erre irányuló engedélyének megadását követően az alábbiakban kifejtettek szerint fogjuk módosítani a korábbi befektetési stratégiánkat. Az alapban a jövőben a kötvény típusú eszközosztályok közötti eszközallokációra helyezzük a hangsúlyt, ez lesz a teljesítmény fő forrása. Ebben segítségünkre lesz az elemző kollégáink által fejlesztett és tesztelt „investment clock” megközelítés, amely a nagy régiók gazdaságának növekedési cikluson belüli helyzetét határozza meg, portfóliómenedzsereink ez alapján hozzák meg az allokációs döntéseket, az éppen aktuális gazdasági ciklusban legjobban teljesítő kötény eszközosztályt felülsúlyozva. Az alap univerzumában fejlett piaci kötvények, fejlett piaci vállalati kötvények, helyi devizás és keménydevizás feltörekvő piaci kötvények állnak majd, a korábbinál kisebb hangsúlyt fektetve az egyedi papírok kiválasztására és a feltörekvő piacokra.

Az Alap tájékoztatója és kezelési szabályzata módosításának előkészületeit megkezdtük, addig természetesen az Alap a hatályos kezelési szabályzat szerint működik. A jelenleg hatályos kezelési szabályzat adta kereteken belül az Alap portfóliómenedzserei az Alapot az új befektetési politika MNB engedélyezését követően fokozatosan állítják majd át az új befektetési stratégiára. A portfolió ennek megfelelő átstrukturálása fokozatosan, az alap kezelési szabályzatának módosításával kapcsolatos kötelező szabályozói elvárásokat betartva, a felmerülő piaci lehetőségek függvényben, a hozampotenciált optimalizálva és a befektetők érdekének maximális figyelembevétele mellett fog megtörténni várhatóan az elkövetkező időszak során. Célunk, hogy az Alap a kezelési szabályzat és tájékoztató módosítását követően az új megközelítés szerint működjön.

Az Alapkezelő korábban több alap esetén is reagált a változó piaci környezetre, az Aegon Panoráma Származtatott Befektetési Alap és az Aegon Megatrend Részvény Befektetési Alapok Alapja esetén is sikeresen változtattuk meg az alapok kezelési szabályzatai keretén belül a befektetési megközelítést.  Bízunk benne, hogy az Aegon Bondmaxx Abszolút Hozamú Kötvény Alap esetén hosszú éveken át sikeresen működő és szakmai díjjakkal is elismert stratégia után az új szemlélet ez esetben is bizonyít majd és meghatározó része lesz Tisztelt Befektetőink kötvényportfóliójának a jövőben is.

Köszönjük a bizalmukat, minden további fejleményről és változásról továbbra is időben és kimerítően tájékoztatjuk Önöket.

  1. augusztus 18.

 

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

 

Disclaimer:

A befektetési alap részletes feltételeit az Alap Tájékoztatója és kezelési szabályzata tartalmazza, mely a mindenkor érvényes kondíciós listákkal együtt a forgalmazási helyeken és weboldalunkon található meg. Kérjük, hogy az alap befektetési politikájáról, forgalmazási költségeiről és a befektetés lehetséges kockázatairól a megalapozott befektetési döntése meghozatalához, részletesen tájékozódjon az alap forgalmazási helyein található kiemelt befektetői információjából, hivatalos tájékoztatójából és kezelési szabályzatából. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát az alap jövőbeli teljesítményére nézve.

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. közleménye az általa kezelt befektetési alapok 2022. féléves jelentéseiről

 

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (székhely: 1091 Budapest, Üllői út 1. cégjegyzékszám: 01-10-044261, továbbiakban: Társaság), rendszeres tájékoztatási kötelezettségének megfelelően tájékoztatja a tisztelt Befektetőket, hogy az általa kezelt összes befektetési alap 2022. féléves jelentései elkészültek.

Közzétételünk, továbbá a féléves jelentések megtekinthetők az Alapkezelő hivatalos közzétételi helyein, a https://www.kozzetetelek.mnb.hu weboldalon, illetve a https://www.vigam.hu weboldalon.

Budapest, 2022. augusztus 16.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Ügyféltájékoztató az orosz-ukrán geopolitikai helyzettel kapcsolatban

Tisztelt Ügyfelünk!

 

A fennálló háborús helyzet tőkepiaci hatásaival és az  Aegon Russia Részvény Befektetési Alap forgalmazásának felfüggesztésével kapcsolatosan az alábbiakról tájékoztatjuk Ügyfeleinket.

A 2022. február 24-én Ukrajna ellen indított orosz invázió és az annak következtében bejelentett nyugati gazdasági szankciók már rövidtávon is komoly hatással vannak a régiós részvény- és kötvénypiacokra. Az orosz bankok jelentős részének lekapcsolása a nemzetközi SWIFT-rendszerről, az orosz repülőgépek kitiltása az uniós tagállamok és egyéb államok légteréből, valamint egyes orosz állampolgárok vagyonának befagyasztása várhatóan súlyos károkat okoz a helyi gazdaságnak. A helyzet napról napra gyökeresen változhat, mely a megszokottnál lényegesen nagyobb volatilitást okozhat a globális részvény-, áru- és devizapiacokon. Az európai uniós szankciók sok orosz értékpapír kereskedelmét teljes mértékben megtiltották, egyúttal Oroszország az orosz értékpapírok vonatkozásában a külföldiek számára elidegenítési tilalmat vezetett be. Előbbiek mellett az EU több más gazdasági jellegű szankciót is hozott, például a kőolajfinomítással, légiközlekedéssel, űriparral, tengerhajózással kapcsolatban is. Az EU az Oroszország elleni 6. szankciós csomagjában – többek között – megtiltotta a tengeren történő olajkereskedelmet és újabb orosz bankokat kapcsolt le a SWIFT-rendszerről. Ezen szankciók jelenleg teljesen ellehetetlenítik az orosz piacra történő belépést és az ottani kereskedelmet. Időközben az EU 7. szankciós csomagját is elfogadta, amelyben további szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben

 

Oroszországban a külföldi tőzsdére bevezetett letéti jegyek (GDR) konverziója és törlése elindult, ami alapján több vállalat mentesült a törlési kötelezettség alól, így esetükben továbbra is elérhetőek lehetnek e vállalatok részvényei a londoni, illetve a tengerentúli piacokon. Az állami, illetve stratégiailag fontosabb vállalatok azonban nem kaptak mentességet, így – többek között – a Gazprom, Sberbank, illetve Lukoil esetén a GDR instrumentumok konverziója helyi részvényekké kötelező minden befektető számára. A letétkezelő tájékoztatása alapján a DR törlési és helyi papírra váltási lehetőség újra életbe lépett, és jelezték, hogy nem fognak díjat felszámolni a júliusi hónapban, további tájékoztatást ígérnek a további időszakokra vonatkozóan. Ezt az értesítést a következő DR papírokra vonatkozóan küldték: (Magnit, Lukoil, Mobil Telesystems, Novatek, Gazprom). A GDR-ok átváltása elindult, eddig a Sberbank részvényeire vonatkozó DR-t törölték, és helyettük helyi értékpapírt kaptunk. A további DR papíroknál az átváltás még nem történt meg.

 

Az átkonvertált, illetve az orosz helyi piacos részvényekhez elméletileg majd a külföldi befektetők számára létrehozott piac megnyitása után lehet hozzáférni, amelyről a moszkvai tőzsde egy részletes prezentációt tett közzé. Ezen platformon kizárólag külföldi befektetők tudnak majd kereskedni, az eladásból származó pénzösszeg pedig egy úgynevezett „S-számlára” kerül. A jelenlegi tőkekorlátozás miatt arról továbbra sincs információ, hogy az ún. S-számláról való pénzkivonás lehetséges lesz-e a jövőben. Ugyanúgy arról sincs egyelőre pontos információ, hogy a „baráti” országok befektetői melyik tőzsdéhez férnek majd hozzá, illetve, hogy lesz-e olyan orosz szereplő, aki hozzá tud férni a külföldiek számára létrehozott piachoz. Ennek a jövőben párhuzamosan működő két orosz részvénypiac kiegyenlítése szempontjából lehet jelentősége, mivel míg az orosz helyi befektetői piacon inkább a vevők dominálnak (vállalatok, állami tőkealapok), addig a várhatóan a külföldiek számára létrehozott piacon a szabályzói, törvényi korlátok miatt vétel helyett sokkal inkább komoly likvidációra lehet számítani a piacnyitás után. Az EU legfrissebb szankciós csomagjai eredményeképpen azonban a kettős piac elindítása még nem történt meg, információink szerint erre a közeljövőben még nem kerülhet sor. Júliusban az Alapkezelő részt vett egy moszkvai tőzsde által szervezett befektetői konferencián, ahol a korábban ismertetett orosz jegybanki állásfoglalást ismételték meg miszerint a baráti és nem baráti országok kereskedése nem zajlik azonos piacon – ezért keresik a megoldást a nem baráti országok kereskedésének megindítására. Tájékoztatásuk alapján 2022. szeptemberben várható további híradás a témában.

 

Június utolsó hetében jogilag is beállt Oroszország devizakötvényeire vonatkozóan a csődesemény, mivel az ország nem tudta a türelmi időn belül kifizetni több devizakötvényének a kamatát sem. Ez azt is jelenti, hogy Oroszország nagyjából 20 milliárd dollárnyi további kötelezettsége is azonnal esedékessé válik. A csődesemény technikainak tekinthető, mivel az orosz fél forrásai és hajlandósága is meg lenne a fizetésre, de a szankciók miatt devizában ezt nem tudta megtenni, a rubelben való fizetés pedig csődeseménynek minősül. A csőd szimbolikus jelentőségű, nincs jelentős piaci következménye, hiszen az orosz állampapírok ezt már korábban is árazták, az ország pedig a közeljövőben nincs rászorulva külföldi finanszírozásra, nem szükséges új kötvényeket kibocsátania.

 

Az orosz és az uniós szankciók egyaránt továbbra is hatályban vannak, valamint az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap sorozatainak nettó eszközértéke sem állapítható meg. Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (Alapkezelő) orosz részvénypiacokhoz történő piaci hozzáférése továbbra sem biztosított, ezáltal befektetési jegyek értékesítése vagy visszaváltása az Alapkezelő működési körében felmerülő okokból nem végezhető.

Előbbiek alapján tehát sajnálatos módon továbbra sem állnak fenn az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap esetén a folyamatos forgalmazás újra indításának feltételei.

Az Aegon Russia Részvény Befektetési Alappal kapcsolatos közleményeinket az alábbi linken érhetik el Ügyfeleink honlapunkon:

https://www.vigam.hu/jelentesek-kozlemenyek/kozlemenyek/

 

Tájékoztatjuk továbbá Ügyfeleinket, hogy az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap felfüggesztése nem eredményez semmilyen változást az Alapkezelő működésében és fizetőképességében.

  1. augusztus 11.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Disclaimer:

A kommunikációban szereplő adatok kizárólag információs célokat szolgálnak és nem minősülnek befektetési ajánlásnak, ajánlattételnek, befektetési tanácsadásnak vagy ajánlattételi felhívásnak. Elképzelhető, hogy a fentiekkel kapcsolatos körülmények változhatnak. A múltbéli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeni hozamokra nézve. Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. nem vállal felelősséget a jelen tájékoztatás alapján hozott befektetési döntésért és annak következményeiért.

Ügyféltájékoztató az orosz-ukrán geopolitikai helyzettel kapcsolatban

 

Tisztelt Ügyfelünk!

 

A fennálló háborús helyzet tőkepiaci hatásaival és az  Aegon Russia Részvény Befektetési Alap forgalmazásának felfüggesztésével kapcsolatosan az alábbiakról tájékoztatjuk Ügyfeleinket.

A 2022. február 24-én Ukrajna ellen indított orosz invázió és az annak következtében bejelentett nyugati gazdasági szankciók már rövidtávon is komoly hatással vannak a régiós részvény- és kötvénypiacokra. Az orosz bankok jelentős részének lekapcsolása a nemzetközi SWIFT-rendszerről, az orosz repülőgépek kitiltása az uniós tagállamok és egyéb államok légteréből, valamint egyes orosz állampolgárok vagyonának befagyasztása várhatóan súlyos károkat okoz a helyi gazdaságnak. A helyzet napról napra gyökeresen változhat, mely a megszokottnál lényegesen nagyobb volatilitást okozhat a globális részvény-, áru- és devizapiacokon. Az európai uniós szankciók sok orosz értékpapír kereskedelmét teljes mértékben megtiltották, egyúttal Oroszország az orosz értékpapírok vonatkozásában a külföldiek számára elidegenítési tilalmat vezetett be. Előbbiek mellett az EU több más gazdasági jellegű szankciót is hozott, például a kőolajfinomítással, légiközlekedéssel, űriparral, tengerhajózással kapcsolatban is. Az EU az Oroszország elleni 6. szankciós csomagjában – többek között – megtiltotta a tengeren történő olajkereskedelmet és újabb orosz bankokat kapcsolt le a SWIFT-rendszerről. Ezen szankciók jelenleg teljesen ellehetetlenítik az orosz piacra történő belépést és az ottani kereskedelmet. Időközben az EU 7. szankciós csomagját is elfogadta, amelyben további szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben

Oroszországban a külföldi tőzsdére bevezetett letéti jegyek (GDR) konverziója és törlése elindult, ami alapján több vállalat mentesült a törlési kötelezettség alól, így esetükben továbbra is elérhetőek lehetnek e vállalatok részvényei a londoni, illetve a tengerentúli piacokon. Az állami, illetve stratégiailag fontosabb vállalatok azonban nem kaptak mentességet, így – többek között – a Gazprom, Sberbank, illetve Lukoil esetén a GDR instrumentumok konverziója helyi részvényekké kötelező minden befektető számára. A letétkezelő tájékoztatása alapján a DR törlési és helyi papírra váltási lehetőség újra életbe lépett, és jelezték, hogy nem fognak díjat felszámolni a júliusi hónapban, további tájékoztatást ígérnek a további időszakokra vonatkozóan. Ezt az értesítést a következő DR papírokra vonatkozóan küldték: (Magnit, Lukoil, Mobil Telesystems, Novatek, Gazprom). A GDR-ok átváltása elindult, eddig a Sberbank részvényeire vonatkozó DR-t törölték, és helyettük helyi értékpapírt kaptunk. A további DR papíroknál az átváltás még nem történt meg.

Az átkonvertált, illetve az orosz helyi piacos részvényekhez elméletileg majd a külföldi befektetők számára létrehozott piac megnyitása után lehet hozzáférni, amelyről a moszkvai tőzsde egy részletes prezentációt tett közzé. Ezen platformon kizárólag külföldi befektetők tudnak majd kereskedni, az eladásból származó pénzösszeg pedig egy úgynevezett „S-számlára” kerül. A jelenlegi tőkekorlátozás miatt arról továbbra sincs információ, hogy az ún. S-számláról való pénzkivonás lehetséges lesz-e a jövőben. Ugyanúgy arról sincs egyelőre pontos információ, hogy a „baráti” országok befektetői melyik tőzsdéhez férnek majd hozzá, illetve, hogy lesz-e olyan orosz szereplő, aki hozzá tud férni a külföldiek számára létrehozott piachoz. Ennek a jövőben párhuzamosan működő két orosz részvénypiac kiegyenlítése szempontjából lehet jelentősége, mivel míg az orosz helyi befektetői piacon inkább a vevők dominálnak (vállalatok, állami tőkealapok), addig a várhatóan a külföldiek számára létrehozott piacon a szabályzói, törvényi korlátok miatt vétel helyett sokkal inkább komoly likvidációra lehet számítani a piacnyitás után. Az EU legfrissebb szankciós csomagjai eredményeképpen azonban a kettős piac elindítása még nem történt meg, információink szerint erre a közeljövőben még nem kerülhet sor. Júliusban az Alapkezelő részt vett egy moszkvai tőzsde által szervezett befektetői konferencián, ahol a korábban ismertetett orosz jegybanki állásfoglalást ismételték meg miszerint a baráti és nem baráti országok kereskedése nem zajlik azonos piacon – ezért keresik a megoldást a nem baráti országok kereskedésének megindítására. Tájékoztatásuk alapján 2022. szeptemberben várható további híradás a témában.

Június utolsó hetében jogilag is beállt Oroszország devizakötvényeire vonatkozóan a csődesemény, mivel az ország nem tudta a türelmi időn belül kifizetni több devizakötvényének a kamatát sem. Ez azt is jelenti, hogy Oroszország nagyjából 20 milliárd dollárnyi további kötelezettsége is azonnal esedékessé válik. A csődesemény technikainak tekinthető, mivel az orosz fél forrásai és hajlandósága is meg lenne a fizetésre, de a szankciók miatt devizában ezt nem tudta megtenni, a rubelben való fizetés pedig csődeseménynek minősül. A csőd szimbolikus jelentőségű, nincs jelentős piaci következménye, hiszen az orosz állampapírok ezt már korábban is árazták, az ország pedig a közeljövőben nincs rászorulva külföldi finanszírozásra, nem szükséges új kötvényeket kibocsátania.

Az orosz és az uniós szankciók egyaránt továbbra is hatályban vannak, valamint az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap sorozatainak nettó eszközértéke sem állapítható meg. Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (Alapkezelő) orosz részvénypiacokhoz történő piaci hozzáférése továbbra sem biztosított, ezáltal befektetési jegyek értékesítése vagy visszaváltása az Alapkezelő működési körében felmerülő okokból nem végezhető.

Előbbiek alapján tehát sajnálatos módon továbbra sem állnak fenn az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap esetén a folyamatos forgalmazás újra indításának feltételei.

Az Aegon Russia Részvény Befektetési Alappal kapcsolatos közleményeinket az alábbi linken érhetik el Ügyfeleink honlapunkon:

https://www.vigam.hu/jelentesek-kozlemenyek/kozlemenyek/

 

Tájékoztatjuk továbbá Ügyfeleinket, hogy az Aegon Russia Részvény Befektetési Alap felfüggesztése nem eredményez semmilyen változást az Alapkezelő működésében és fizetőképességében.

  1. augusztus 4.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Disclaimer:

A kommunikációban szereplő adatok kizárólag információs célokat szolgálnak és nem minősülnek befektetési ajánlásnak, ajánlattételnek, befektetési tanácsadásnak vagy ajánlattételi felhívásnak. Elképzelhető, hogy a fentiekkel kapcsolatos körülmények változhatnak. A múltbéli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeni hozamokra nézve. Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. nem vállal felelősséget a jelen tájékoztatás alapján hozott befektetési döntésért és annak következményeiért.

 

Havi, heti jelentések – augusztus

Az Aegon MegaTrend Részvény Befektetési Alap átalakulási közleménye és tájékoztatás az Aegon MegaTrend Részvény Befektetési Alapok Alapja dokumentumainak módosításáról

 

Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (székhely: 1091 Budapest, Üllői út 1. cégjegyzékszám: 01-10-044261, továbbiakban: Társaság), a Kbftv. 139. § (1) bekezdés a,b valamint f) pontainak, megfelelően, ezúton tájékoztatja Tisztelt Befektetőit, hogy az MNB H-KE-III-394/2022. számú határozata értelmében, 2022. szeptember 13- i hatállyal az Aegon MegaTrend Részvény Befektetési Alapot ÁÉKBV-irányelv alapján harmonizált értékpapír befektetési alapként működteti tovább, valamint fenti számú MNB engedélyező határozat értelmében az Alap meglévő sorozatai mellé 2 új sorozatot indít (C sorozat (CZK)- ISIN: HU0000730320 , CI sorozat (CZK)- ISIN: HU0000730338) megváltozik az Alap neve melynek következtében az Alap új neve:VIG MegaTrend Részvény Befektetési Alap. Ezeken felül változik az Alap típusa és az alapkezelési díjai.

ÁTALAKULÁSI KÖZLEMÉNY

Az Alap átalakulásának indoka

Az Alap átalakulása lehetőséget biztosít az Alapkezelő számára, hogy még szélesebb körű értékesítési potenciál mellett működtesse tovább az Alapot. Az ÁÉKBV (UCITS) irányelvnek megfelelve a lakossági befektetési alapokra vonatkozó még szigorúbb, egységes európai szabályok követése a befektetők érdekeit az eddigieknél is jobban szolgálja, védi.

Az Alap ÁÉKBV-irányelv alapján harmonizált alapként elérhetővé válik külföldi befektetők számára is, mely az Alap méretének növekedését eredményezheti, ami kedvező hatással lehet a hazai befektetőkre is, hiszen költséghatékonyabban tud működni az Alap.

Az Alap átalakulásának napja

Az átalakulás napja 2022. szeptember 13.

Az Alap átalakulásának feltételei

Az Alapkezelő nem támaszt feltételt az átalakuláshoz. Az átalakulás jogszabályi feltétele, hogy az Alapkezelő köteles az átalakulás indokát, napját és feltételeit tartalmazó módosított tájékoztatót készíteni, és azt a Felügyeletnek jóváhagyásra benyújtani. Az Alap az átalakulás engedélyezése, azaz a módosított tájékoztató Felügyelet általi jóváhagyása esetén, a jelen Tájékoztatóban az átalakulás napjaként meghatározott időpontban alakul át. Az Alap befektetőit nem terheli semmilyen költség közvetlenül az átalakulással kapcsolatban.

Díj- és jutalékmentes visszaváltási lehetőség biztosítása

Az Alapkezelő a Felügyelet átalakulásra vonatkozó engedélyének megszerzését követően az átalakulás tényét és alapvető feltételeit tartalmazó jelen közleményt teszi közzé. Az átalakulási közlemény közzététele és az átalakulás napja közti időszakban legalább 30 napos időtartam áll rendelkezésre arra, hogy a befektetők kérhessék befektetési jegyeik külön díj- és jutalék felszámítása nélküli visszaváltását, mely visszaváltás legkésőbb az átalakulás napján elszámolandó. A díj- és jutalékmentes visszaváltási periódus kezdőnapja 2022 augusztus 12. utolsó napja pedig az átalakulást megelőző forgalmazási nap, azaz 2022 szeptember 12.

Azon befektetőknek, akik fenn kívánják tartani befektetésüket, nincs teendőjük az Alap átalakulásával kapcsolatban.

Az Alap átalakulására vonatkozó Alapkezelői döntés és Felügyeleti jóváhagyás

Az Alap átalakulásáról az Alapkezelő Igazgatósága a 2022. május 10-én kelt, 9/2022, számú határozatával döntött, az előbbiekben leírt indokokra tekintettel. A Felügyelet H-KE-III-394/2022. számú határozatával az átalakulásról szóló tájékoztatót jóváhagyta.

 

Az Alap átalakulással érintett jellemzői, a változások összefoglalása

Az Alap harmonizációja szerinti változása

Az Alap átalakulásával nem jön létre új alap. A Kbftv. 80. § (1) bekezdése szerinti átalakulás az Alap Kbftv. 67. § (1) bekezdés f) pontja szerinti jellemzőjének megváltoztatását jelenti, azaz az Alap harmonizációjának típusa az átalakulás napjával ABAK-irányelv alapján harmonizált alapból ÁÉKBV-irányelv alapján harmonizált alapra változik.

Az Alap befektetési politikájának változása

Az Átalakulást követően az Alap célja továbbra is, hogy a gazdasági ciklusokon túlnyúló, globális megatrendekből profitálni tudjon. Az Alap a korábbi alapok alapja befektetési stratégia helyett részvény befektetési alapként működik az Átalakulás után.

Az Alap befektetési korlátainak változása

Az Alap befektetési korlátai az átalakulás következtében részben amiatt módosulnak, hogy az Alap megfeleljen az ÁÉKBV-alap esetén alkalmazandó – az ABA-ra vonatkozó szabályoknál szigorúbb – törvényi előírásoknak, részben pedig az alapok alapja stratégia megszüntetése indokol módosításokat.

Az Alap átalakulására vonatkozó adózási információk

Az Alap átalakulása nem érinti a befektetők adózását, a befektetési jegyek kezelési szabályzatban leírt tulajdonságai nem változnak (ISIN kód, devizanem). Az adózási információkról bővebben a Tájékoztató 5. fejezetében tájékozódhatnak a befektetők.

Az Alap átalakulásának következményei a befektetési jegyek határon átnyúló forgalmazására vonatkozóan

Az Alap átalakulását követően az Alapkezelő kezdeményezi az Alap külföldi passzportálását, hogy az Alap befektetési jegyei elérhetőek legyenek a külföldi befektetőknek is. Ebből fakadóan az Alap Kezelési szabályzata és Tájékoztatója tartalmazza a külföldi forgalmazásra vonatkozó speciális feltételeket is.

 

A jelen hirdetményben felsorolt tájékoztatás nem teljes körű, így a pontos és részletes tájékoztatás érdekében kérjük, olvassák el a hivatkozott Alap módosításokkal egységes szerkezetbe foglalt Tájékoztatóját, kezelési szabályzatát és kiemelt befektetői információját.

Jelen átalakulási közlemény, továbbá, az új kezelési szabályzat, tájékoztató és a kiemelt befektetői információ, valamint átalakulási közlemény megtekinthetők az Alapkezelő hivatalos közzétételi helyein, a https://kozzetetelek.mnb.hu weboldalon, illetve a https://www.vigam.hu weboldalon.

 

Budapest, 2022. augusztus 2.

Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.

Mindig rendelkezésére állunk.
06-1-477-4814
Munkanapokon: 8-16h
Hosszított panaszbejelentés: hétfő 8-20h
06-1-477-4814
külföldről hívható szám