Havi jelentések – május
Az alapok általános adatain túl, tájékozódhat azok legfrissebb teljesítményéről, az elmúlt időszak piaci eseményeiről.
Az alapok általános adatain túl, tájékozódhat azok legfrissebb teljesítményéről, az elmúlt időszak piaci eseményeiről.
Mi lesz, ha Kínában behúzzák a féket, és az ausztrálok levágják a fejőstehenet?
A PIIGS országok jelentős hányadában bekövetkezett hitelminősítői leminősítéssel párhuzamosan elinduló részvénypiaci zuhanással karöltve, a nyersanyagpiaci indexek is délnek vették az irányt. Mindez egyáltalán nem meglepő, hiszen a nyersanyagpiac igen konjunktúra érzékeny, azonnal reagál a részvénypiaci folyamatokra.
A görögországi drámai események, és az utolsó pillanatig elodázott görög mentőcsomag, valamint a hasonlóan magas GDP arányos államháztartási hiánnyal és államadósággal küszködő országok (Portugália, Spanyolország, Olaszország, Írország és az Egyesült Királyság) által reprezentált szuverén kockázat ijesztő mértékű megnövekedése sokkolta a piacokat. Történtek azonban egyéb események is, amelyek néhol támogatják, máshol erőteljesen negatív hatást gyakorolnak a nyersanyagpiacokra.
[…]
A teljes kitekintést itt találja:
A befektetési folyamat fontos eleme, hogy eldöntjük, olcsó vagy drága, amit adunk-veszünk. Az „értékeltségi szintek” meghatározása kötvények esetében általában valamilyen felár vizsgálatát jelenti, aminek hátterében az áll, hogy az árakat, hozamokat a fundamentumok fényében próbáljuk megítélni, amelyekről feltesszük, hogy lassabban változnak, mint az árak. A kötvények hozamát ezért azonos devizájú swap hozamokhoz, más, hasonló országok kötvényhozamaihoz, vagy kockázatmentes országokéhoz (Németország) szoktuk hasonlítani. Gyakran a hozamgörbe alakjának eltérése a szokásostól utal valamilyen félreértékeltségre, így a különböző futamidők közötti spreadek, a forwardok alakulását is érdemes figyelni. A leggyakoribb oka a félreértékeltségnek a piaci hangulat igen gyors változása, illetve a jelentős likviditási prémiumok megjelenése, amelyek akkor alakulhatnak ki, amikor a piac mélységéhez képest jelentős tételek cserélnek gazdát. Ezek az anomáliák különösen a hosszú távú befektetők számára tartogatnak lehetőségeket.
Az általunk legtöbbet figyelt tízéves kötvények, illetve felárak az alábbiak szerint alakultak május közepén három közép-kelet európai piacon:
[…]
A teljes elemzést itt találja:
Az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. (székhely: 1091 Budapest, Üllői út 1., cégjegyzékszám: 01-10-044261, továbbiakban: Társaság) ezúton tájékoztatja tisztelt ügyfeleit, hogy az AEGON Befektetési Alapok 2009-es évre vonatkozó éves jelentése elkészült. A jelentések megtekinthetőek az Alapkezelő székhelyén, a forgalmazónál és a forgalmazási helyeken, illetve elektronikus formában a budsfejl801:12082 weboldalon.
Budapest, 2010. május 3.
Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.